Чоловік запитав дружину, що вона хотіла б у подарунок, але коли Зіна дізналася, що подарунок буде із загального бюджету, то похмуріла.

– Образилася на чоловіка! – розповідає подругам двадцятидев’ятирічна Зінаїда. Не варто було, мабуть, ображатися: він же як краще хотів, думав зробити приємне. А вийшло те, що завжди. Незабаром у Зінаїди намічається день наро дження, до того ж кругла дата, виповниться тридцять років. Чоловік уже кілька тижнів запитує, що вона хотіла б отримати в подарунок. – То це ж добре! Замовляй! Зіна запитала, на яку суму може розраховувати? А він у відповідь – ну ж ти знаєш наш сімейний бюджет! Весь настрій зник… У шлюбі Зінаїда третій рік, і так сталося, що жодного її дня наро дження у статусі дружини вони з чоловіком не відзначали. Спочатку вагітність була складною, майже весь час на збереженні.

Потім син нар одився слабенький зовсім, у перший рік вони з ліkарень не виходили. Про жодні подарунки Зіна і не думала. І лише цього року вирішили відсвяткувати її маленький ювілей, запросити гостей. А тепер виявляється, що подарунок буде із сімейного бюджету! А ось сімейний бюджет у сім’ї давно тріщить по швах. Зіна постійно дивиться на ціни, шукає акції, стоїть біля плити, щоб харчування обходилося дешевше. Накопичень немає, живуть від зарплати до зарплати. Одяг та взуття беруть найпростіше, і то тільки тоді, коли це гостро необхідно.

Advertisment

Ось зараз треба ліkувати зуби. Зіні навіть на думку не спадає, що можна попросити у чоловіка в такій ситуації в подарунок. Загалом, образливо стало якось. Хоч би не питав тоді, і не заводив цю розмову. Подарунок, куплений із сімейного бюджету – це не подарунок зовсім, а просто чергова трата. Чоловік, який хоче зробити подарунок дружині, повинен заробити, накопичити, заощадити або якимось способом ще знайти додаткові гроші. Інакше все це виглядає якось убого. Їй колготки зайві нема на що купити, а він розпитує її, щоб їй хотілося отримати до свята.

Advertisements
Advertisements