На прикладі моїх онуків зрозуміла, куди котиться сучасна молодь. І вирішила все це виправити.

Я – бабуся трьох онуків. Вони вже не малі: їм 10-13 років. Ось тільки вони в мене – жа хливі ледарі. Наприклад, приїхали вони до мене минулого літа, погостили у мене близько місяця. Все, що я почула від них, були лише накази: подай, принеси, приготуй. Наприкінці їх “відпочинку” приїхали їхні батьки – донька Надя та син Матвій. Я посадила їх за стіл і спитала: -Ви Чому їх такими виховали? Вчора ось – попросила їх погодувати козу, доки я була на ринку. Повертаючись, (M/YM) питаю – а вони кажуть, що забули. -Мам, Ну що ти починаєш?

Вони ж ніколи у селі не жили. Звідки вони знають, що тварин треба обов’язково годувати? -А до школи вони не ходять? На біології не сидять? Ніхто з вас не казав їм, що кози та корови їдять траву? Або що складного в тому, щоб навчити вже дорослих лобів варити собі борщ? -Мамо, ну які ще щи? Ми працюємо з ранку до ночі. Нічого не встигаємо. Їмо те, що швидко готується. -Якщо вставати о 7-й, звичайно, не встигнеш. А якщо о 5:30 – то все встигнеш. Я все життя вставала о 5 ранку. Ішла на ферму, батькам допомагала, потім снідала, забиралася, йшла до школи, а після уроків – у полі. А ваші діти взагалі ростуть не зрозумій кимось. Краще б у дитбудинок їх віддали! Повисла мовчанка. Потім заговорив син Матвій.

Advertisment

Так, мамо, напевно, ти маєш рацію. Нині дітей навчають лише англійському та програмуванню. А звідки беруться продукти на полицях супермаркетів – вони гадки не мають. Сідают за стіл – і втикаємутся у свої телефони. Нічого довкола не бачать. Я спробую все виправити. -Я теж, обіцяю – сказала Надя. Наступного ранку Матвій забрав у всіх дітей телефони, повів дітей на річку, потім – на місцеву ферму, показав, як доглядають тварин, пообідали всі разом, повеселилися, розповіли різні історії. Увечері вони сіли в машину, помахали мені і поїхали, пообіцявши повернутись на наступних канікулах.

Advertisements
Advertisements