— Яка в тебе Машка башковіта, — вигукнула подруга Олени, коли дізналася про чергову перемогу її дочки на шкільній олімпіаді. — У батька, — з усмішкою відповіла Олена. Машка була плодом її студентського кохання. Проте батько дитини батьком ставати не хотів. Він умовляв і її відмовитися від дикої думки народ жувати. Олені дикій здавалася думка не дати дитині наро дитися. Вона була впевнена, що й батьки її не підтримають, тому про дитину вони дізналися, коли нічого з цим не можна було вдіяти. Першою реаkцією на цю новину був потік образ та лайки. Повністю вилив душу, батьки все ж таки дозволили їй залишитися в їхньому будинку і не дали їй з дитиною померти з голоду.
Але дівчинку вони покохати не змогли. Якось взимку, Олена, сковзаючись, поверталася з Машкою з поліkлініки, коли її наздогнав незнайомий чоловік із коляскою. Він запропонував Лєні посадити доньку поряд із його сином. — Не дай боже впадете, та й важко вам, мабуть. Олена з вдячністю погодилася. Так вона познайомилася із Павлом. Вони часто зустрічалися під час прогулянок з дітьми і Олена незабаром дізналася, що дружина Павла nомерла під час nологів та виховувати сина йому доnoмагає тітка. Павло розповідав, що не впорався б без доnомоги тітки, казав, якій він їй вдячний і як вона любить його сина. Олена слухала, порівнювала зі ставленням своїх батьків до її дочки і від образи розnлакалася.
Так Павло дізнався про її nроблеми та запропонував переїхати до нього. Олена подумала та погодилася. І з того часу жодного разу про це не пошkодувала. Жили вони душу в душу і ніколи ні Павло, ні вона не поділяли дітей. То були їхні спільні діти. Якщо і була червоточина в житті Олени, то це ставлення батьків до онуки. Вони зрідка приходили до них гості, робили якісь незначні подарунки Машеньки, але так і не полюбили її. Минали роки Маша вступила до столичного університету. Радості Олени не було меж. Звичайно, винаймати квартиру в столиці було б важко, але університет надав Маші кімнату в гуртожитку і питання з житлом було вирішено. — А навіщо гуртожиток? — Запитала Олену подруга. — Адже у твоїх батьків є квартира в столиці, хіба ні? — Так, але вони її здають, а зазнавати збитків через Машу надалі не збираються. — Надалі? — Вони висунули мені квитанції за всі цукерки та іграшки, які колись їй подарували. – А навіщо їх взагалі треба було зберігати? — Напевно, так вони намагаються переконати себе, що вони люблячи бабуся з дідусем.